آیا تلویزیون صفحه تخت شما مشکلاتی را ایجاد می کند؟ قبل از تماس با یک تعمیرکار تلویزیون ، ممکن است خودتان بعضی از متداول ترین مشکلات را برطرف کنید. در اینجا متداول ترین مشکلات  و چگونگی آنها را اصلاح کنید.

تلویزیون صفحه نمایش آبی ، سبز یا سیاه را نشان می دهد.

تلویزیون شما سیگنال نمی گیرد. اطمینان حاصل کنید که کابل یا جعبه ماهواره ای (یا دستگاه دیگر) شما روشن شده است و تلویزیون روی ورودی صحیح تنظیم شده است – بر روی کنترل از راه دور ، ورودی ، منبع یا تلویزیون / ویدیو را فشار دهید. اتصالات سست در پشت تلویزیون بررسی کنید. اگر هیچ کدام از اینها کار نکرده و شما سعی در تماشای تلویزیون زنده دارید ، احتمالاً وقت آن است که با ارائه دهنده کابل یا ماهواره خود تماس بگیرید. ممکن است لازم باشد گیرنده خود را تنظیم مجدد کنید. اگر دستگاه پخش DVD باشد ، ممکن است مشکل از پخش کننده باشد. همچنین ممکن است کابل  آسیب دیده باشد.

بیشتر بخوانید: هود آشپزخانه و مشکلات آن

تصویر تلویزیون “در حال شکسته” یا نمایش پیکسل است

مراحل عیب یابی برای مشکلات رایج تلویزیون (تصویر تلویزیون "در حال شکسته" یا نمایش پیکسل است)
مراحل عیب یابی برای مشکلات رایج تلویزیون (تصویر تلویزیون “در حال شکسته” یا نمایش پیکسل است)

این ناشی از یک سیگنال ضعیف است. در بعضی موارد ، این می تواند سیگنال ماهواره ای بین یک رویداد زنده و ایستگاه تلویزیونی باشد (به خصوص اگر در آن طرف جهان ورزش های زنده را مشاهده می کنید). اگر فقط هنگام تلاش برای تماشای HD اتفاق بیفتد ، ممکن است این از مشکل  فشرده سازی باشد. به عبارت دیگر ، این یک مشکل پذیرش است و مشکلی برای تلویزیون شما نیست. اگر این اتفاق زیادی رخ دهد ، می توانید تنظیم وضوح دستگاه خود را کاهش دهید.

زیرنویس روشن یا خاموش است

روشن و خاموش کردن زیرنویس بسته با توجه به شرکت کابل شما متفاوت است. شما باید از راه دور معمولاً از تنظیمات یا دکمه منو استفاده کنید. برخی از راه دورها دارای دکمه CC خاصی هستند. وب سایت ارائه دهنده خود را برای دستورالعمل های خاص بررسی کنید.

گیرنده کابل یا ماهواره یخ زده است

کابل یا گیرنده ماهواره ای شما ، مخصوصاً اگر DVR هم باشد ، در واقع یک کامپیوتر بسیار ساده است و مانند هر رایانه ای که می تواند خراب شود. اولین مورد برای خاموش کردن آن ، جدا کردن آن است، حداقل 15 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید. این در واقع “راه اندازی مجدد” گیرنده شما است. برای جلوگیری از خرابی ، مطمئن شوید که دریچه های حرارتی را روی گیرنده نپوشانید ، زیرا اغلب در اثر گرمای بیش از حد ایجاد می شوند.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

تلویزیون غلیظ به نظر می رسد

این مورد در تلویزیون های جدید متداول است – و این بدان معنی است که کنترل وضوح شما برای محتوایی که دریافت می کنید خیلی زیاد است. در حقیقت ، برخی از کارشناسان توصیه می کنند که وضوح را به پایین ترین حد ینی صفر تبدیل کنید.

تلویزیون به وضوح 4K یا وضوح تصویر بالا را نشان نمی دهد.

اینجا دوتا مشکل داریم. اول از همه ، اگر تلویزیون 4K جدید شما بیش از حد روشن و رنگارنگ به نظر می رسد و جزئیات آن را تار کرده است ، فروشگاه احتمالاً آن را در حالت Vivid قرار داده است. حالت واضح برای نمایش در فروشگاه است. شما می خواهید آن را به حالت ایده آل ، فیلم / سینما (یا اگر بازی می کنید) تنظیم کنید. مسئله دیگر این است که گیرنده AV شما یا هر چیز دیگری بین منبع و تلویزیون شما نیاز به HDMI 2.0a دارد – یا اینکه از انواع مختلف 4K پشتیبانی نمی کند.

تصویر خرد شده ، کشیده یا بریده شده است

این اغلب در اثر اشتباه در تنظیم اندازه تصویر شما ایجاد می شود – همچنین به آن بزرگنمایی ، اندازه ، نسبت تصویر یا تصویر نیز گفته می شود. بهترین تنظیم ، در اکثر موارد ، Direct یا Just-Fit است که به تلویزیون شما می گوید فقط هنگام دریافت آن ، ویدیو را نشان دهد. اگر یک DVD Player یا سیستم بازی قدیمی دارید ، می خواهید ویدیو را روی 4: 3 تنظیم کنید – در غیر این صورت تلویزیون شما آن را به نسبت مدرن 16: 9 افزایش می دهد. در صورت استفاده از رایانه ، Overscan را خاموش کنید تا از برداشت عجیب خودداری کنید

نتیجه

در اولین قسمت از راهنمای کامل عیب یابی تلوزیون از عمده ایراد های آن نام برده و طریقه عیب یابی آن گفته شد امید است که این مقاله برای شما مفید باشد همچنین اگر فکر میکنید که نیازمند تعمیر و سرویس هستید می توانید با شماره زیر با تیم هوفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo