بیشتر خانه های مدرن در حال حاضر یک هود اجاق گاز در آشپزخانه دارند ، این قطعه از تجهیزات بروز می تواند به از بین بردن بخار و رطوبت از آشپزخانه شما کمک کند ، اما در صورت بروز عیب و نقص در آن چه اتفاقی می افتد؟
بسیاری از مردم ممکن است آگاه نباشند که هود  آنها به درستی کار نمی کند . در این مقاله ما قصد داریم با شما درمورد برخی از مشکلات معمول هود اجاق گاز ، و همچنین آنچه می توانید برای مقابله با آنها انجام دهیم صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید:  4مشكل عمده اجاق گاز و چگونگی رفع آنها

جریان هوا در هود ضعیف است

هود آشپزخانه و مشکلات آن (جریان هوا در هود ضعیف است)
هود آشپزخانه و مشکلات آن (جریان هوا در هود ضعیف است)

آیا دائماً احساس می کنید که هود شما هوا را به اندازه کافی از اتاق بیرون نمی کشد؟

با استفاده از لوازم نسبتاً ساده می توانید متوجه شوید، هود شما كار می كند یا این كار را نمی كند. اگر هود شما کار نمی کند ، به احتمال زیاد موتور دستگاه شکسته است و بدون شک نیاز به تعویض دارد.

غالباً این امر می تواند عامل خرابی تهویه باشد و مانع از عملکرد صحیح هود باشد . همیشه باید محل خروج هود از ساختمان خود بررسی کنید که هوا در حال جابجایی باشد ، اگر دریچه مسدود شده باشد یا تخته ها در قسمت بیرونی قفل شده اند ، همه آنها باید به راحتی حل شوند.

چراغ های هود کار نمی کنند

یکی از مشکلات رایج در مورد هودهای استخراج کننده چراغ های تعبیه شده در دستگاه است. تغییر اینها معمولاً دشوار است و به نظر می رسد بیشتر از چراغ های معمولی شکسته می شوند ، اما در اینجا باید دو نکته را هنگام تعویض آنها به یاد داشته باشید:

در مرحله اول ، منظور از این چراغ ها برای روشن کردن هاب در زیر هنگام پخت و پز است. آنها نباید برای مدت طولانی روشن شوند و یا برای روشنایی اتاق استفاده شوند. با روشن کردن این چراغ ها برای مدت طولانی تر ، احتمال بیشتری دارید که آنها را منفجر کنید.
ثانیاً ، از آنجا که آنها برای مدت طولانی طراحی نشده اند ، این چراغ ها می توانند بسیار داغ شوند (اگر به طور تصادفی آنها را لمس کرده اید متوجه میشوید). این گرمای بیش از حد لامپ ها می تواند منجر به مشکلات مربوط به سیم کشی شود و حتی می تواند منجر به سوزاندن آنها از طریق پوشش آنها شود.

نکته اصلی نگه داشتن چراغ های هود در شرایط کار مناسب ، استفاده از آنها تنها در صورت نیاز است. سرانجام آنها به هر حال از بین می روند و در این مرحله اگر انواع مختلفی داشته باشید می توانید لامپ ها را جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

بوی بدی از طرف فن استخراج میشود

هود آشپزخانه و مشکلات آن (بوی بدی از طرف فن استخراج میشود)
هود آشپزخانه و مشکلات آن (بوی بدی از طرف فن استخراج میشود)

مانند هر دستگاهی ، کمی تعمیر و نگهداری کلی به طول می انجامد. هود شما باید در حال عبور هوای خارج از ساختمان باشد ، اما اگر متوجه شوید بوی بدی بیرون می آید ، چند دلیل احتمالی وجود دارد.

شایع ترین علت بوی هود ، گرد و غبار و چربی جمع شده در فیلتر اولیه است. بیشتر هودها دارای فیلترهای قابل جدا شدن و یا مشبکهایی هستند که می توانید سریع شستشو دهید.

تعمیرات هود

این که آیا شما یک موتور معیوب دارید یا لوازم خانگی شما آسیب دیده است ، ما تعمیرات حرفه ای هودهای داخلی و تجاری را ارائه می دهیم. ما می توانیم به شما کمک کنیم دوباره هود خود را در شرایط کاری برتر قرار دهید و تضمین کنیم که در آنجا خواهیم بود تا سر مسئله شما را حل کنیم.

نتیجه

در اولین قسمت از راهنمای کامل عیب یابی هود از عمده ایراد های آن نام برده و طریقه عیب یابی آن گفته شد امید است که این مقاله برای شما مفید باشد همچنین اگر فکر میکنید که نیازمند تعمیر و سرویس هستید می توانید با شماره زیر با تیم هوفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo