اجاق گاز یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز در هر خانه است و اگر مشکلی برای آن پیش آمد نگران نباشید، بدون اجاق گاز چگونه می توانید وعده های غذایی روزانه خود را تهیه کنید؟ چطور می توانید صبح ها پنکیک های مورد علاقه خود را درست کنید ؟؟؟

یاد آوری این موارد شاید شما را نگران کند، اما ما در اینجا هستیم تا به شما بگوییم وحشت نکنید! شایع ترین مشکلات اجاق گاز را می توان برطرف کرد. در اینجا پنج مشکل رایج و راه حل های متداول آنها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی

 

مشعل گاز روشن نیست

راه حل: اگر شعله به تازگی در شیر گاز شما روشن نمی شود ، ممکن است چند مورد اشتباه پیش برود. ابتدا توجه داشته باشید که هنگام تلاش برای روشن کردن مشعل چه اتفاقی می افتد. به طور معمول ، شما باید صدای کلیک را بشنوید و بتوانید بوی گاز را از دریچه ها را احساس کنید. اگر کلیک را می شنوید اما بو را احساس نمی کنید ، احتمالاً جریان گاز وجود ندارد. اگر بوی گاز را استشمام می کنید اما صدای کلیک نمی شنوید ، مسئله می تواند مربوط به سوئیچ احتراق باشد.

دستگاه را خاموش کرده و در صورت امکان آن را از برق جدا کنید ، سپس درپوش  و مشعل را بردارید. هرگونه مواد زائد از مواد غذایی را پاک کرده و سیمهای که ممکن است شل شده باشند را دوباره وصل کنید. اگر این مسئله را حل نکند ، به احتمال زیاد به یک دستگیره اشتعال جدید یا کار در مورد اتصال گاز خود نیاز دارید. با ما تماس بگیرید و خوشحال خواهیم شد که شما را در جایگزینی قطعات جدید و  تعمیرات اساسی در اجاق گاز کمک کنیم.

مشعل گاز آهسته گرم می شود

5 مشكل عمده اجاق گاز و چگونگی رفع آنها

راه حل: یک اجاق با حرارت آهسته می تواند برای شما تبدیل به یک مسئله مهم شود، این مسئله می تواند به دلیل انسداد دهانه مشعل ها باشد و شعله های آتش کوچک و ضعیف باقی بماند. با تمیز کردن کامل اجاق گاز خود می توانید این کار را به راحتی برطرف کنید.

پلوپز خود را خاموش کرده و جدا کنید ، سپس رنده ها و کلاه های مشعل را برداشته و با مقداری صابون و آب داغ در سینک به خوبی شست و شو دهید. سطوح را با یک برس سخت محکم کنید. سطح گاز را نیز با یک اسفنج مرطوب پاک کنید و از یک خلال دندان برای جدا کردن مواد غذایی یا سایر مواد باقی مانده از شیرهای گاز استفاده کنید. جوش شیرین و سرکه همچنین می تواند به تمیز کردن روزمره شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج یخچال ساید با ساید

مشعل برقی گرم نمی شود

راه حل: اگر یکی از مشعل های برقی شما به درستی گرم نمی شود ، سایر موارد را آزمایش کنید. اگر همه مشعل های شما در گرم کردن مشکل دارند ، احتمالاً یک مشکل الکتریکی است و باید با یک متخصص تماس بگیرید. اتصالات را بررسی کنید و مطمئن شوید که دوشاخه به طور محکم به پریز وصل شده است. دوشاخه شکسته شده را با یک مورد دیگر در آشپزخانه خود جابجا کنید – اگر دوشاخه جدید در همان نقطه ای که دوشاخه شکسته به آن وصل شده است بسیار خوب کار می کند ، این بدان معنی است که زمان تعویض دوشاخه است.

دستگیره اجاق گاز همچنان جرقه میزند

راه حل: جرقه زدن هنگام روشن کردن اجاق گاز  عادی است ، اما اگر مدت طولانی پس از روشن شدن مشعل ادامه یابد یا حتی از روشن شدن مشعل جلوگیری شود ، می تواند به یک مشکل واقعی تبدیل شود. این مشکل معمولاً وقتی اتفاق می افتد که جرقه راه مشعل را سد می کند اتفاق می افتد. بررسی کنید تا مطمئن شوید که درپوش مشعل در جای خود خاموش نشده است و هیچ گونه آوار وجود ندارد که سوراخ ها را مسدود کند. اگر کپسول سوزن بسته ندارید ، مواد غذایی می توانند به راحتی در لوله های گاز گیر کرده و با استفاده از یک سوزن یا جسم باریک و فلزی دیگر حذف شوند. اگر صدای کلیک ادامه یابد ، می توانید از رطوبت بیش از حد در آشپزخانه باشد. یک فن را روی سطح پخت و پز قرار دهید تا مقداری از آب اضافی یا گریس موجود در آن را خیس کنید.
با استفاده از این نکات ، اجاق گاز شما در هر زمان دیگری دوباره به کار خود ادامه خواهد داد. در صورت نیاز به تعمیر عمده لوازم آشپزخانه شما – یا زمان ارتقاء لوازم – حتما با فروشگاه ما تماس بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین خدمات تعمیر ، قطعات جایگزینی و وسایل جدید را در اطراف خود دریافت کرده اید.

نتیجه

در اولین قسمت از راهنمای کامل عیب یابی اجاق گاز از عمده ایراد های آن نام برده و طریقه عیب یابی آن گفته شد امید است که این مقاله برای شما مفید باشد همچنین اگر فکر میکنید که نیازمند تعمیر و سرویس هستید می توانید با شماره زیر با تیم هوفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo