آیا ظروف شما خشک نمی شوند؟ آیا بعد از شستن مواد غذایی روی آنها باقی مانده است؟ بیماری لکه های ظروف شما وجود دارد؟ در اینجا رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی است که اکثر مواقع تکنسین های ما مشاهده می کنند  و  رفع میکنند.

خشک نشدن ظروف

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی (خشک نشدن ظروف)
مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی (خشک نشدن ظروف)

اگر ظروف شما خشک نمی شوند یا لکه های سفیدی روی ظروف شیشه ای خود دارید ، تنها نیستید! اینها فقط دو مورد از رایج ترین مشکلاتی هستند که می توانند در ماشین ظرفشویی شما وجود داشته باشند – و متخصصان هوفر همه این موارد را دیده اند. در واقع ، تکنسین های ما در سال 2016 بیش از نیم میلیون ماشین ظرفشویی را تعمیر کردند!

ظروف خشک نمی شوند

به احتمال زیاد از مواد شستشو درست استفاده نشده است. ماشینهای ظرفشویی به گونه ای طراحی شده اند که از مواد شستشوی مایع استفاده می کنند و این باعث خشک شدن می شود. مواد شوینده مناسب به شستشو و همچنین از تشکیل لکه های آب جلوگیری کمک می کند ، بنابراین ازایجاد لکه های ظروف در هنگام خشک شدن جلوگیری می شود.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج یخچال ساید با ساید

ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود

1-گرفتی مسیر فاضلاب و یا تا خوردن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی یک از علتهای عدم تخلیه است

2- تمیز نکردن پس مانده از روی ظروف یک از علتهای دیگر است برای نومنه هسته خرما به راحتی از فیلتر ظرفشویی عبور کرده وبا گیر کردن در لای توربین پمپ تخلیه باعث عدم تخلیه ماشین ظرفشویی میشود.

3- خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و یا برد اصلی دستگاه که باید توسط تکنسین و سرویسکار تست و رفع ایراد شود.

ماشین ظرفشویی لکه هایی را روی وسایل شیشه ای می گذارد

احتمالا ماشین ظرفشویی شما از آب کافی برای شستشو استفاده نمیکند. یا از آب سخت استفاده میکند.
آب سفید (آب سخت) در اثر مخلوط شدن آب با مقادیر بالای مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم ایجاد می شود. افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که آب آنها سخت است ، اغلب با لکه های سفید روی ظروف ، شیشه ها و وان داخلی ماشین ظرفشویی خود مواجه هستند.

2-عدم استفاده از نمک ظرفشویی و تمام شدن نمک درظرف نمک که در قسمت کف ظرفشویی در سمت چپ قرار دارد و با پر کردن آن چراغ مربوط به نمک که شبیه دو فلش نیم دایره است خاموش می شود.

3- تمام شدن مایع جلادهنده که وظیفه این مایع کم کردن کشش سطحی آب که باعث سر خوردن آب از روی ظروف می شود و نبود مایع جلادهنده می تواند باعث ایجاد لکه بر روی ظروف شود.

4- استفاده کردن از قرص و مایع ظرفشویی نامناسب و یا تاریخ مصرف گذشته که یکی دیگر از علتهای بروز لکه بر روی ظروف می باشد.

ماشین ظرفشویی خیلی طولانی کار می کند

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی (ماشین ظرفشویی خیلی طولانی کار می کند)
مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی (ماشین ظرفشویی خیلی طولانی کار می کند)

دمای کم آب و طراحی کارآمد جدید.
زمان چرخه طولانی می تواند ناشی از موارد زیر باشد:
قبل از شروع ماشین ظرفشویی ، آب گرم را در داخل سینک نریزید. شیر آب گرم نزدیکترین ماشین ظرفشویی را برای چند دقیقه روشن کنید تا هرگونه آب سرد از لوله ها پاک شود.

بعضی از چرخه ها طولانی تر از سایرین هستند. چرخه هایی مانند ضد آب و گزینه هایی مانند گرمای خشک اضافی باعث افزایش زمان چرخه می شوند.
دمای آب خانگی حداقل 120 درجه فارنهایت تنظیم شده است.
گرم کردن آب درون ماشین ظرفشویی 1 درجه حدود دو دقیقه طول می کشد. اکثر چرخه ها نیاز به دمای 135 درجه فارنهایت دارند. برای مثال اگر دمای آب ورودی فقط 105 درجه فارنهایت باشد ، 60 دقیقه طول می کشد تا چرخه به پایان برسد.
اگر دمای آب زیر 120 درجه فارنهایت است، یک فرد واجد شرایط تنظیم ترموستات بخاری آب را برای بررسی صدا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل عیب یابی پکیج قسمت اول

نتیجه

در اولین قسمت از راهنمای کامل عیب یابی ماشین ظرفشویی از عمده ایراد های آن نام برده و طریقه عیب یابی آن گفته شد امید است که این مقاله برای شما مفید باشد همچنین اگر فکر میکنید که نیازمند تعمیر و سرویس هستید می توانید با شماره زیر با تیم هوفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo