اگر یخچال شما بیش از یک دهه عمر داشته باشد، ممکن است عمر مفید آن رو به پایان باشد. اما هنوز هم می توان مشکلاتش را برطرف کرده و چند سال دیگر از آن استفاده کرد. در اینجا نحوه عیب یابی چهار مورد از رایج ترین مشکلات یخچال و فریزر آورده شده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل عیب یابی پکیج قسمت اول

یخچال سرد نمیشود

دستگاه باید مواد غذایی را در دمای بین 37 تا 41 درجه نگه دارد. اگر درب یخچال خود را باز می کنید و احساس می کنید هوای درون آن گرم است ، این نکات عیب یابی را امتحان کنید:
اطمینان حاصل کنید که یخچال برق دارد. اگر هنگام باز کردن چراغ روشن شود ، میتوانید از این مورد اطمینان حاصل کنید.
ترموستات یخچال را تنظیم کنید. دریچه هایی که هوای سرد را درون یخچال یا فریزر انتقال می دهند را مسدود کنید تا از جریان هوا کافی اطمینان حاصل شود.
سیم پیچ های زیر یا پشت یخچال را خالی کنید تا به عملکرد خنک کننده کمک کند.
اگر یخچال هنوز خنک نشده باشد، احتمالا فن کندانسور یا فن اواپراتور خراب است. این مسائل یخچال و فریزر نیاز به بررسی یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی دارد.

همه چیز در یخچال فریزر یخ زده است

مشکلات رایج یخچال ساید با ساید (همه چیز در یخچال فریزر یخ زده است)
مشکلات رایج یخچال ساید با ساید (همه چیز در یخچال فریزر یخ زده است)


مشکل مخالف نیز می تواند رخ دهد هنگامی که درجه حرارت در یخچال خیلی کم می شود. اگر همه چیز در یخچال شما یخ زده است ، این مؤلفه ها را بررسی کنید:
آیا ترموستات کنترل دما نیرو را به موتورهای کمپرسور و فن هدایت می کند. برای بررسی ترموستات معیوب ، دکمه دما را در بالاترین حد تنظیم کرده و صدای مشابه “کلیک” را گوش دهید. اگر ان صدا را بشنوید ، احتمالاً ترموستات معیوب نیست.

ترمیستور خواندن دمای یخچال را به صفحه کنترل ارسال می کند. برای اینکه دریابید که آیا ترمیستور نقص دارد ، باید یک تست مولتی متر انجام دهید ، که ممکن است به یک متخصص حرفه ای نیاز داشته باشد.
برد کنترل دما ولتاژ را به موتورهای کمپرسور و فن می دهد ، بنابراین اگر این قسمت از کار درست نباشد می تواند برق مداوم بفرستد و یخچال را بیش از حد سرد کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات لباس شویی ۲۰۲۰

یخ زدگی در فریزر

مشکلات رایج یخچال ساید با ساید (یخ زدگی در فریزر)
مشکلات رایج یخچال ساید با ساید (یخ زدگی در فریزر)

فریزرهای قدیمی مستعد ایجاد محیط یخبندان هستند. اگر این مشکل یخچال و فریزر را تجربه می کنید، ابتدا مهر و موم درب احتمالا شکسته شده را بررسی کنید تا هوای گرم و مرطوب وارد شود. این یک دلیل شایع سرمازدگی در فریزر است. اگر این مشکل وجود نداشته باشد، ممکن است در حسگر یخ زدایی یخچال و فریزر مشکلی ایجاد شده باشد برای تعمیر به کمک یک متخصص حرفه ای احتیاج دارید.

یخ ساز شکسته
یخچال و فریزرهای مدرن معمولاً برای راحتی شما یخ ساز داخلی دارند. اگر مال شما به طور ناگهانی ساخت یخ را متوقف کرده است ، این کارهایی است که باید انجام دهید:
قبل از شروع عیب یابی شیر را  کهبه منبع آب خانگی متصل است خاموش کنید.
یخچال و فریزر را از دیوار جدا کنید و در خط آبرسانی به دنبال هرگونه ایراد یا پارگی باشید.
اطمینان حاصل کنید که شیر ورودی آب باز است.
فیلتر آب را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
اگر دریچه ورودی آب ایرادی ندارد، یکی از مکانیسم های یخ ساز می تواند نقص آن باشد. بگذارید یک متخصص حرفه ای این تعمیر عمیق تر را انجام دهد.
سخن آخر
اگر تلاشهای های شما بری عیب یابی بی نتیجه ماند ،تیم هوفر برای رفع مشکلات شما اینجاست. ما تکنسن های هوفر برای تمام برند ها و لوازم خانگی و انواع یخچال و فریزر سرویس می دهیم ، بنابراین هر زمان که نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید!

نتیجه

در اولین قسمت از راهنمای کامل عیب یابی یخچال از عمده ایراد های آن نام برده و طریقه عیب یابی آن گفته شد امید است که این مقاله برای شما مفید باشد همچنین اگر فکر میکنید که نیازمند تعمیر و سرویس هستید می توانید با شماره زیر با تیم هوفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo