آموزش عیب یابی پکیج دیواری

آموزش عیب یابی پکیج دیواری

پکیج دیواری روشن نمیشود

یکی از علتهای روشن نشدن پکیج دیواری کم بودن فشار آب (بار) است که با باز کردن شیر پر کن و افزایش بار پکیج ، پکیج روشن میشود.

در بعضی از موارد با ریستارت کردن و یا خاموش کردن پکیج ایراد برطرف میشود.

پکیج آب را گرم نمیکند

از علتهای عدم گرم شدن آب مصرفی میتوان به خراب شدن فلوسوییچ ، فلومتر، سنسور توربین ،خرابی سنسور ان تی سی ، اشاره کرد که باید توسط تکنسین مجرب عیب یابی و قطعه معیوب تعویض گردد.

آب گرم سرد و گرم میشود

گرم و سرد شدن آب مصرفی در اثر گرفتگی مبدل میباشد که جرم موجود در میدل مسیر عبور آب گرم را محدود کرده به همین علت آب بیش از حد گرم شده و سنسور شعله را قطع میکند و بعد عبور آب سرد مبدل خنک شده و خود بخود شعله روشن میشود که این عمل باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی میشود و برای رفع عیب باید مبدل اسید شویی شود.

پکیج دیواری
تعمیر و سرویس پکیج دیواری

پکیج روشن شده و بعد خاموش میشود

یکی از علتهای روشن و خاموش شدن پی در پی پکیج دیواری مربوط کثیفی میله یون میباشد که با تمیز کردن و سمباده زدن میله یون دستگاه که در قسمت محفظه احتراق پکیج قرار دارد برطرف میشود .خرابی پرشر هوا ، سوراخ بودن شلنگ پرشر ، کافی نبودن اکسیزن در محفظه احتراق ، عدم مکش خوب و مشکل فن از علتهای دیگر روشن و خاموش شدن مداوم پکیج میتواند باشد.

رادیاتورها گرم نمیکنند یا گرمایش کم است

اگر فیلتر (صافی ) برگشت پکیج و یا  مسیر گردش آب (مدار گرمایش ) کثیف باشد یا گرفتگی داشته باشد قسمت پایین رادیاتورها گرم شده و قسمت بالای رادیاتوره ولرم میباشد که برای رفع این ایراد باید مسیر (رادیاتورها ) شسته شوند . برای پیشگیری از این مورد هم میتوان از مایع پروتکتور استفاده کرد که هم مانع کثیفی آب رادیاتورها میشود و هم مانع از ایجاد رسوبات و هوا گرفتن رادیاتورها میشود.

پکیج با صدای انفجار روشن میشود

علت انفجاری روشن شدن پکیج مربوط میشود به تنظیم نبودن شیر گاز ، میله یون ، مشکل دود کش که باید توسط تکنسین مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با متخصصان هوفر تماس حاصل نمایید :

☎  ۰۲۱-۳۳۶۵۰۲۲۹

☎  ۰۴۱-۳۳۸۶۶۶۷۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo