آموزش تنظیمات فارسی کولرگازی های

GREE , Z wall , BEKO , LG , SAMSUNG , TRUST , BOSCH , GALANZ , MITSUBISHI , DEAVOO , MIDEA , GENERAL , HYUNDAI , Hisense , اسنوا ، پاکشوما

تنظیمات عمومی کولرگازی و اسپیلیتر ها

ریموت کنترل کولر گازی وسیله ای است که شما با کمک آن می توانید کنترل اجزای مختلف دستگاه را از راه دور در دست بگیرید. دقت داشته باشید این ریموت انواع مختلفی را شامل می شود اما به طور کلی عملکردی یکسان دارند. معمولا افراد زیادی که از کولر گازی استفاده می کنند سوالاتی در رابطه با نحوه استفاده از این ریموت را مطرح می کنند از همین رو در این مقاله در نظر داریم تا به بررسی و آموزش نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی بپردازیم.

آموزش کنترل کولر گازی
آموزش کنترل کولر گازی

 

1- دکمه روشن/ خاموش : یکی از آسان ترین قسمت های کنترل محسوب می شود که با فشردن آن امکان روشن و خاموش کردن کولر را برای ما فراهم می آورد.

2- دکمه Mode : که از آن به عنوان دکمه حالت کاری دستگاه نیز یاد می کنند یکی از اصلی ترین دکمه های موجود بر روی ریموت می باشد. زیرا دارای چهار حالت می باشد و با هر بار فشردن این دکمه حالت کولر عوض می شود. نکته ای که در این مسئله وجود دارد این است که هربار که دکمه را فشار می دهیم نشانه و یا تصویری مربوط به آن حالت با توجه به مدل کولر و یا ریموت و یا صفحه نمایش پنل داخلی ظاهر می شود.

Fan: هنگامی که شما این گزینه را فعال می کنید در واقع کولر را در حالت فن قرار داده اید. برای اینکه واضح تر با این مسئله آشنا شوید باید بدانید که موتور کولر در این حالت خاموش شده و فن داخلی فعال خواهد شد. اکثر افراد از این حالت در فصل بهار استفاده می کنند.

Cool: با فشردن دکمه مربوط به cool حالت سرمایش کولر فعال می شود. این حالت مخصوص فصل گرما و روزهای گرم سال می باشد.

Heat: این دکمه که با شکل خورشید بر روی دکمه در کنترل ریموت موجود می باشد، به شما میگوید که کولر را بر روی حالت تولید گرما قرار می دهد و برای فصول سرد سال میتوانید از آن استفاده کنید.

Auto: این دکمه، کولر را در وضعیت اتوماتیک قرار می دهد. شما میتوانید با تعیین دمایی خاص، کولر را همواره بر روی دمایی که شما دلتان می خواهد قرار دهید و به اتوماتیک در سرما و گرما دما به صورت خودکار تنظیم شود.

تنظیمات کنترل کولر گازی
تنظیمات کولر گازی
 

3- دکمه Temp: که از آن با عنوان دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق نیز یاد می شود برای کاهش و یا افزایش دمای اتاق مورد استفاده قرار میگیرد. این وضعیت حالتی را برای افراد فراهم می آورد که تعادل دمای بدن انسان حفظ شود.

4- دکمهانتخاب سرعت فن( FAN ): با هر بار فشردن این دکمه میتوان سرعت فن را بین چهار حالت کم، متوسط، زیاد و نامنظم قرار داد.

5- دکمه Jet Cool یا Turbo: برای اینکه کولرگازی خود را روشن و یا خاموش کنید حالت jet Cool میتواند کاربردی باشد. همچنین Turbo حالتی است که در آن اغلب مدل ها، با بیشترین قدرت خود مشغول به فعالیت هستند.

6- دکمه Swing: قبل از اینکه در رابطه با دکمه Swing توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم باید بدانید که در داخل کولرگازی پره ای وجود دارد که از آن برای تعیین ورزش باد استفاده می شود که به آن دمپر نیز گفته می شود. دکمه Swing میتواند برای روشن و خاموش کردن حرکات دمپر مورد استفاده قرار گیرد. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نحوه کار این حالت در مدل های مختلف متفاوت است به گونه ای که در برخی از کولرها دمپرها فقط قابلیت یک نوع حرکت دارند و موارد دیگر به صورت دستی انجام می شود.

7- دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer): تایمر یا زمان سنج، همانطور که از اسمش پیداست زمان روشن و خاموش شدن دستگاه با این دکمه تنظیم می شود.

8- دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting): با فشردن این دکمه می توان زمانی را برای روشن و خاموش شدن دستگاه انتخاب کرد.

9- دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel): این دکمه این امکان را برای شما فراهم می آورد که زمان سنج را در حالت تنظیم و یا متوقف کردن قرار دهید.

10- دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto): این قابلیت برای شما فراهم می کند که دستگاه به صورت خودکار خاموش شود.

11- دکمه جریان هوا (Air Circulation Button ): هنگامی که بر روی این دکمه فشار می دهید جریان هوا، بدون اینکه سرد و گرم بودن محیط را برهم بزند هوایی تازه را به محیط خانه انتقال می دهد.

12- دکمه کنترل درجه حرارت اتاق: تنها کاری که این دکمه انجام می دهد این است که درجه حرارت اتاق را کنترل می کند.

13- دکمه فیلتر پلاسما(Plasma): با استفاده از این دکمه می توان فیلتر پلاسما را روشن و خاموش کرد .

14- دکمه کنترل جهت وزش افقی: هنگامی که این دکمه را فشار می دهید شرایطی را فراهم می آورید که وزش هوا به صورت افقی صورت گیرد.

15- دکمه تنظیم مجدد: قبل از اینکه ساعت ریموت را تنظیم کنید و یا بعد از اینکه باطری آن را تعویض کردید حتما باید این دکمه را فشار دهید.

مشکلات شایع ریموت کنترل کولر گازی

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که آنها پس از فشردن دکمه های ریموت متوجه می شوند که هیچ تغییری ایجاد نمی شود و فوری به این باور دست پیدا می کنند که ریموت آنها دچار مشکل شده است. اما باید بدانید در اکثر مواقع ریموت در سلامت کامل به سر می برد و این کولرگازی شماست که درگیر مشکل شده و باید به فکر برطرف کردن معضل آن باشید.

enemad-logo